Anasayfa » Kredi » Gelirim 2500 TL Ne Kadar Kredi Çıkar ?

Gelirim 2500 TL Ne Kadar Kredi Çıkar ?

Kredi; bireylerin finansal desteğe ihtiyaç duymaları halinde bankalar tarafından sağlanan finans desteğine verilen isimdir. Kredi bankalar tarafından müşterilere çok çeşitli isimler altında sunmaktadır. Bankalar tarafından çeşitli biçimlerde verilen krediler belli bir amaç doğrultusunda sunulmaktadır. Araç kredisi, ev kredisi, ihtiyaç kredisi, eğitim kredisi, KOBİ kredisi gibi çeşitli başlıklar altında kredi imkânı tanınmaktadır.

Bankalar tarafından verilen bu krediler çeşitli miktarlarda verilmektedir. Bu kredilerin miktarını belirleyen çeşitli hususlar bulunmaktadır. Kredi miktarını belirleyen bu hususlardan bir tanesi de elbette ki gelir durumunuzdur. Gelir durumunuz ne kadar yüksekse, alacağınız kredinin miktarı da o kadar yüksek olacaktır. Gelir durumunuz ne kadar düşükse, alacağınız kredinin miktarı da o kadar düşük olacaktır.

HABERİN DEVAMI

Gelirim 2500 TL ne kadar kredi çıkar? Gibi soruların cevabı aslında çok basittir. Eğer ki kredi notunuz iyiyse ve kredi alabilecek seviyesinde iseniz, maaş durumunuz ne kadar kredi alabileceğinizi belirleyecek önemli bir etkendir. Gelirinizin 20 katı kadar kredi alma hakkına sahip olursunuz. Ancak devlet memuruysanız maaşınızın garantisi devlet tarafından verildiğinden dolayı gelirinizin 30 katı kadar kredi alma hakkına sahip olursunuz.

Eğer ki kredi talebinizin sebebi ihtiyaç kredisi adı altında değilse, taşıt kredisi ya da mortage kredisi ise maaşınızdan bağımsız olarak kredi miktarınız belirlenmektedir. Taşıt kredisi alacaksanız alacağınız taşının ekspertiz değeri her ne kadarsa banka aracın ekspertiz değerinin %75’i kadar kredi imkânı tanımaktadır. Eğer ki mortage kredisi alacaksanız banka evin ekspertiz değeri her ne kadarsa banka evin ekspertiz değerinin %75’i kadar kredi imkânı tanımaktadır.

Gelir durumunuz kredi miktarının belirlenmesinde önemli derecede etkilidir. Yalnızca kredi miktarını değil kredi notunu da etkileyen bir husus olmakla beraber, kredi alıp almama ihtimalinizi etkileyecektir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Yapılandırma Nasıl Olur ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Her banka çeşitli adlar altında taşıt kredisi hizmeti sunmaktadır. Elbette her kredi de olduğu gibi ...