Anasayfa » Bankalar » Garanti Bankası » Garanti Bankası Kredi Kartı İptal Ettirme

Garanti Bankası Kredi Kartı İptal Ettirme

Garanti Bankası da Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında bulunmaktadır. Garanti Bankası kredi ve kredi kartı seçenekleriyle müşterilerine cazip fırsatlar sunmaktadır. Garanti Bankası Kredi Kartı İptal Ettirme istenmesinin sebebiyse kredi kartının ödenmesinde zorluk yaşanması ya da kredi kartının ödenememesi durumlarıdır.

Garanti Bankası kredi kartı iptal ettirebilmek için belli şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Garanti Bankası kredi kartı iptal ettirebilmek için kredi kartınıza borcunuzun olmaması gerekmektedir. Kredi kartınıza borcunuzun olması halinde kredi kartı iptal ettirme hakkınız bulunmayacaktır.

Garanti Bankası Kredi Kartı İptal Ettirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi kartı iptal ettirebilmek için tercih edebileceğiniz iki yol bulunmaktadır. Garanti Bakası kredi kartınızı iptal ettirebilmek için ilk tercih edebileceğiniz yol şubeye giderek kredi kartınızı iptal ettirmek, tercih edebileceğiniz ikinci yol ise telefon bankacılığı kullanılarak kredi kartını iptal ettirmektir.

Garanti Bankası Şubesine Giderek Kredi Kartı İptal Ettirme

Garanti Bankası kredi kartını iptal ettirmek için tercih edebileceğiniz ilk yol şubeye giderek kredi kartınızı iptal ettirmektir. Şubeye giderek kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız, Garanti Bankası şubesine gitmeli ve müşteri temsilcisiyle görüşme sağlamalısınız.

HABERİN DEVAMI

Müşteri temsilcisiyle yaptığınız görüşme sonrasında size bir dilekçe verilecektir. Dilekçenizi doğru bilgiler eşliğinde doldurmalısınız. Dilekçede kredi kartınızı neden iptal ettirmek istediğiniz ile ilgili de soru bulunmaktadır. Kredi kartınızı neden iptal ettirmek istediğinizi net bir dille ifade etmelisiniz. Bu sayede kredi kartı iptal talebinizde kolaylaşacaktır.

Kredi kartı iptal talebinizden bir hafta sonra kredi kartınız iptal edilecektir.

Garanti Bankası Telefon Bankacılığı Kullanılarak Kredi Kartı İptal Ettirme

Garanti Bankası kredi kartınızı iptal ettirmek için tercih edebileceğiniz ikinci yol ise telefon bankacılığını kullanarak kredi kartınızı iptal ettirmektir. Telefon bankacılığını kullanarak kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız, bankaya telefonla ulaşarak, müşteri temsilcisiyle görüşmelisiniz.

Banka müşteri temsilcisiyle yaptığınız görüşmede, müşteri temsilcisi kredi kartınızı iptal ettirme sebebinizi soracaktır. Kredi kartınızı iptal ettirebilmek için sebebinizi doğruca açıklamalısınız. Kredi kartı iptal ettirme isteğiniz için banka çeşitli alternafitler sunacaktır. Ancak kredi kartınızı iptal ettirme konusunda ısrarcıysanız banka kredi kartınızı iptal edecektir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Cepbank Para Gönderme İşlemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri ile şubeden gerçekleştirilebilecek olan birçok işlem telefon aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Garanti bankası ...