Emeklilere PTT ‘den İhtiyaç Kredisi

Emeklilere PTT ‘den İhtiyaç Kredisi -Emeklililer Türkiye’de önemli bir kesimi oluşturmaktadır. Maaşlarını bankalar aracılığı ile almaları nedeniyle bankaların iştihanı kabartmaktadır. Bankalar emekli maaşlarını kendi bankalarından almaları karşılığından kredi kampanyaları, kredi kartı vb bir çok ürün avantajlı bir şekilde sunmaktadır. PTT’de bu paydan üstüne düşeni almak için  emeklilere uygun faizli kredi imkanı sağlamaktadır.

PTT kredi başvurusu yazımızı okuyarak bu yazımızdan devam edebilirsiniz. Öncelikle emekli olmanız yaşınızın geç olması PTT’ye göre 80 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir. Emekliler emekli olduktan sonra hayattan kopmamakta gerek yeni yatırımlar gerekse yeni işlere atıldıklarından dolayı finansman ihtiyaçlarını bankalar aracılığı ile karşılamaktadırlar. PTT emeklilere uygun faizli kredi imkanı sağlamaktadır. Krediyi PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile alabilirsiniz.

Emeklilere uygun faizli kredi başvuruları PTT şubelerine yapılmaktadır. PTT şubeleri anlaşmalı olduğu bankalara sizi yönlendirerek kredi kullanımınız için sizi yönlendirir. Kredi notunuzun yüksek olması halinde krediniz onaylanır, Banka sizi tekrardan PTT’ye yönlendirmektedir. PTT’de onaylanan kredinizi sözleşmeyi imzalamanızın akabinde krediyi size verir. PTT İhtiyaç Kredisi vade oranı en fazla 36 aydır.  PTT anlaşmalı bankalardan düşük faizli kredi alarak ihtiyaçlarınız ve yatırımlarınız için finansman desteğini bulmuş olursunuz.

PTT Anlaşmalı  Emeklilere kredi veren bankalar

PTT bankalarla ve devletle anlaşmaları gereğince büyük bir portföyü kontrol etmektedir. Bir banka gibi çalışan PTT emeklilere düşük faizli kredi ile anlaşmalı bankalardan kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz.  Peki  hangi bankalar PTT ile anlaşmalı düşük faizli kredi vermektedir?

Aktif Bank PTT Emekli İhtiyaç Kredisi

Aktif bank ile PTT anlaşması olmakla beraber hiç bir kefil istemeden emeklilere en fazla 40.000 TL 36 ay vade ile kredi imkanı sağlamaktadır. düşük faizli kredi alabilmeniz için emekli maaşınızı PTT’den almanız gerekli, PTT aracılığı yapacağınız başvuruda uygun faiz oranları ile kredi imkanı sağlayabilirsiniz. Aktif Bank kredi faiz oranları dönemsel olarak değişiklik gösterdiği için burada faiz oranını yazamayacağız.

Denizbank PTT Emekli İhtiyaç Kredisi

Denizbank müşterilerine sunduğu avantajlardan emeklilere de uygun bir faiz oranı ile ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Kredi miktarı 1 ila 36 ay arasında değişiklik göstermekte en fazla kredi limiti 36.000 TL’dir. Ayrıca Denizbank’ta emeklilere kredi verme şartları arasında kredi bitiminde 80 yaşınının aşılmaması şartı aranmaktadır .Yani kredinizin bitim tarihinden sizin 80 yaşınızı geçmemeniz gerekmektedir. Ayrıca PTT aracılığı emekli kredisi almak istiyorsanız emekli maaşını PTT‘den almanız gerekmektedir. Bu kredi üründe de herhangi bir kefil istenmemektedir.

ING Bank Emeklilere Kredi Postam

ING bank Emekliler için sunduğu kredi ürünü kredi postam ihtiyaç kredisidir. PTT ile ING bank arasındaki sözleşme gereği kredi tutarı en fazla 45.000 TL olup, vade süresü 36 ay ile sınırlıdır.  Kredi faiz oranı dönemsel olarak değişmekte olup yaş şartı vade dahil en fazla 75 olması gerekmektedir.

TEB Bank Emeklilere Jet Kredi

TEB bank tarafından müşterilerine ve PTT emekli müşterilerine sunduğu kredi ürünü TEB Jet kredidir. TEB jet kredi başvurusunu PTT’den yaptıktan sonra TEB şubelerine giderek başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Emeklilere özel kredi avantajı olan Jet Kredi‘de vade sayısı 3 ila 36 arasında olup en fazla vade 36 ay olması gerekmektedir. Yaş sınırı vade dahil 70 yaşında olmanız gerekmektedir.

Emekliyim Kredim Onaylanmadı ne yapmalıyım

Emekli olmanız ve maaşınızı PTT’den almanız kredinizin onaylanması anlamına gelmemektedir.  Yukarıda saydığım bankaların hiç bir sizin istediğiniz kredi limitini hemen vermemektedir. Kredinizin onaylanması için öncelikle kredi notu yüksek olması lazım. Kredi almak için kredi notum kaç olmalıdır? yazımıza göz atabilirsiniz. Görüldüğü gibi kredi kullanmanız için kredi notunuzun belli bir seviyede olması lazım, Eğer riskli bir yerde iseniz krediniz onaylanmayacaktır. Birde kredi notunuzun yüksek olması kredinizin onaylanması anlamına yine gelmemektedir. Eğer daha önce kullandığınız bir krediniz, varsa veya kredi kartı borcunuz yüksekse, bankaların avans hesap kullanımlarınız çok ve kredi limitiniz yüksekse bankalar yine size kredi vermekten kaçınacaktır. Eğer kredi limitinizi doldurmuşsanız borçlarınızı ödeyerek kredi limitini boşaltabilir, kredi notunuz düşükse kredi notu yükseltme tekniklerine bakmanız gerekmektedir.

PTT Emekli Kedisi için gerekli şartlar

  • PTT kredisine başvurmak isteyen kişilerin en fazla 80 yaşında olması gerekmektedir. Bu kredi seçeneğinde kişilere en fazla 36 ay vade imkânı sunulduğundan dolayı vade sonunda kişilerin en fazla 83 yaşında olması, başvuru esnasında önemli bir kriter olmaktadır.
  • Kişiler en az 500 TL ve en fazla da 40.000 TL talep edebilmektedir.
  • PTT kredisine başvuracak olan kişiye hayat sigortası yapılmakta olup bu sigortanın ücreti başvuran kişinin demografik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bu şartları karşılıyor, kredi notunuz yüksek ve kredi limitiniz yerinde ise rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Eğer Emekli kredisi ile ilgili merak ettiğiniz soru varsa, yorum alanında bize sorabilirsiniz.  uzmanlarımız tarafından cevap verilecektir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*